Coffee Premium Quality - Sommelier Selection

 

Z nejlepších plantáží světa pro Vás Sommellerie praží dle vlastní originální receptury čerstvou kávu!

 Guatemala, Cuba, Etiopie a Brazilie, Honduras, Mexico a Costa Rica, to je káva pro Vás k posezení nebo do pohodlí domova.

 

Brazilie

Brazílie je největším státem Jižní Ameriky se 198 mil. obyvateli. Je jednou z největších pěstitelských oblastí světa a je označována za královnu kávového trhu. Brazílie se rozprostírá přes tři klimatická pásma rovníkové, subtropické a mírné, díky čemuž jsou zde příznivé klimatické podmínky na pěstování kávovníku. Brazilské odrůdy jsou převážně měkké a jemné chuti. V Brazílii je velké množství oblastí, kde se káva pěstuje a nespočet plantáží. Brazilská káva tak nabízí rozmanité chuťové variace. Mezi nejznámější patří Brazil Santos jemně plné ovocné chuti, bez stopy hořkosti. Podle odborníků je nejlepší brazillskou kávou Facenda Lagoa. Sametově jemná kakaová chuť s tóny vlašských ořechů postupně přechází do chuti meruněk a medu. 

 

Plantáž BRAZÍLIE RIO MINAS
Tento druh kávy se pěstuje v oblasti Minas Gerais na Jihovýchodě Brazílie. Kávovník je zde hlavní zemědělskou kulturou a exportním zboží. Podnebí Brazílie je mimořádně příznivé pro pěstování kávy, protože její rozloha zasahuje do tří klimatických pásem: rovníkové, subtropické a mírné. Mírné pásmo zaujímá celou pětinu Brazílie a to polovinu státu Minas Gerais, velkou část státu Sao Paulo, dále všechny státy a menší část státu Mato Grosso. Počátek pěstování kávovníku v Brazílii není přesně znám, ale jako rok dovozu kávy se uvádí rok 1727.

Chuť: plná chuť a neodolatelné aroma